Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


soru Dil kurslarının süresi ne kadardır?
cevap Yurtdışında dil kursları 2 haftadan başlayarak 52 haftaya kadar değişen sürelerde eğitim vermektedir. Öğrenci kendi seviyesine ve amacına bağlı olarak süreyi seçebilir. 

soruDil kursları başlangıç tarihleri nelerdir?
cevapGenel dil kursları, tatil günleri dışında her Pazartesi başlamaktadır. Akademik dil kursları veya bunun gibi özel programlar için ise sene içerisinde belirlenmiş başlangıç tarihleri mevcuttur. Bu tarihleri dil-kursu.com’dan öğrenebilirsiniz

soruKonaklama seçenekleri nelerdir?
cevapYurtdışında herhangi bir programa dahil olduğunuzda okulun sunduğu konaklama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu konaklama opsiyonları, aile yanı konaklama, yurt konaklama veya otel konaklaması şeklinde olabilmektedir. Dil kursları için genel olarak aile yanı konaklama seçilirken, üniversite veya bunun gibi akademik programlarda genel olarak yurt konaklaması seçilmektedir.

soruHiç yabancı dili olmayan biri için ne kadar süre dil kursuna ihtiyaç vardır?
cevapTürkiye’de hiç yabancı dil eğitimi almamış öğrencilerimiz için en uygun program Akademik dil kurslarıdır. Bu programlar, 9 ay (36 hafta) sürmekte ve öğrencilere sıfırdan başlayarak eğitim verilmektedir.

 

soruDil seviyemi bilmiyorum. Okula gidince hangi sınıfta başlayacağım?
cevapDil kurslarımıza gittiğinizde, okulun ilk günü tüm öğrenciler Seviye Tespit Sınavına tabi tutulurlar. Bu sınava göre de tüm öğrenciler seviyelerine uygun olarak sınıflara yerleştirilirler.

 

soruDil kursuna kayıt yaptırmak için ne kadar önce başvuru yapmalıyım?
cevapGenel olarak dil kursu kayıt işlemleri 2-3 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat vize prosedürleri ve süreleri göz önüne alındığında, öğrencinin eğitime başlaması 1 ayı bulabilmektedir. Bu sebeple gitmeyi düşündüğünüz tarihten maksimum 1 ay öncesinden dil-kursu.com’a başvurabilirsiniz.

 

soruDil kurslarında yaş sınırlaması var mıdır?
cevapHayır. Dil kurslarında yaş sınırlaması yoktur. Her yaştan birey yurtdışındaki dil kurslarına katılabilmektedir.

 

soruDil kurslarında sınıflar kaç kişiliktir?
cevapFarklı okullarda değişik uygulamalar olmakla beraber, genel olarak 10-14 kişilik sınıflarda eğitim verilir. Böylece öğrencinin tam öğrenmesi gerçekleştirilmiş olur.

 

soruGittiğim ülkede okulumu uzatabilir miyim?
cevapTürkiye’deyken seçtiğiniz program bitiminde, yurtdışında iken programınızı elbette uzatabilirsiniz. Fakat vize koşullarını da düşünmeniz gerekir. Bazı vize tipleri uzatılmaya müsait değildir. Bu konuda detaylı yardımı dil-kursu.com'dam alabilirsiniz

  
İngiltere Dil Okulları hakkında merak ettiğiniz herşeyi burada bulabilirsiniz. İngiltere Dil Okulları ve diğer tüm sorularınız için Bize Ulaşın.


Copyright © 2021 Dil-Kursu.com Ankara: 0(312) 466 61 00 - Istanbul: 0(212) 293 72 00