Fransa Dil Okulları

Fransa Dil Okulları


Kültür, sanat ve turizm merkezi olarak bilinen Fransa; Kuzey Denizi, Manş Denizi, Atlas Okyanusu ve Akdeniz'le kuşatılmış 2700 kilometre uzunluğundaki muhteşem kıyı şeridi, doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerleriyle Avrupa'nın önemli ülkelerinden biridir. 

Fransa, yönetimde yarı-başkanlık sisteminin uygulandığı üniter bir devlettir. Ülkenin başlıca ilke ve ülküleri İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi'nde açıklanmıştır. Fransa, 17. yüzyılın ikinci yarısından bu yana dünya genelinde uluslararası ilişkiler alanında önde gelen ülkelerden olmuştur. 18. ve 19. yüzyıllar arasında, Fransa dönemin en büyük sömürge imparatorluklarından birini kurmuştur. Fransa, Batı Avrupa'da kuzeyinde Lüksemburg, Belçika ve Manş Denizi, batısında Atlas Okyanusu ve Biskay Körfezi, güneyinde İspanya ve Akdeniz, doğusunda da İtalya, İsviçre ve Almanya ile çevrilidir. Ülkede Ilıman İklim görülmektedir. Ülkenin kuzeyinde kışlar soğuk, yazlar yağmurlu geçmektedir. Güneyde ise Akdeniz İklimi hakimdir. Fransa askerlik alanında dünyanın ve Avrupa'nın en gelişmiş ülkelerindendir. Fransa, tarihi hazinelerinin yanı sıra başkent Paris'in bulvarları, güneşin aydınlattığı bağları, plajları, nostaljik köyleri, lezzetli mutfağı, ve yeşil alanlara sahip bölgeleri ile ünlüdür.

Uzun yıllar dünyanın en yaygın dili olan Fransızca halen pek çok ülkede kullanılmaktadır.Yurtdışında Fransızca öğrenmek istyenlerin ilk adresi olan Fransa da dil okulları ve yaz okulları şehirlere göre çeşitlik göstermektedir.. Paris, Nice, Cannes, Bordeux Fransızca dil okullarının en yoğun olduğu şehirlerdendir. Dil okulları ve kaliteli Fransızca dil aktivite programları öğrencilerin mükemmel bir dil eğitimi almalarına olanak sağlar. Öğrenciler için aile yanı konaklama ya da yurt ve öğrenci hostellerinde kalmak da mümkündür. Fransa'da öğrencilere genellikle aile yanı konaklama sunulur. Ayrıca yurt ve öğrenci hostellerinde kalmak da mümkündür. Fransa'da yabancı öğrencilerin çalışma izni yoktur.

 

Dil Okulları


LSI Dil Okulu


ELS Dil Okulu

 
  
İngiltere Dil Okulları hakkında merak ettiğiniz herşeyi burada bulabilirsiniz. İngiltere Dil Okulları ve diğer tüm sorularınız için Bize Ulaşın.


Copyright © 2021 Dil-Kursu.com Ankara: 0(312) 466 61 00 - Istanbul: 0(212) 293 72 00